Зміна директора ТОВ https://astarta-law.com.ua/zmina-direktora-tov/, в ролі якого може виступати Голова правління, Генеральний директор або Директор, здійснюється шляхом корекції даних про керівника підприємства в Єдиному реєстрі юридичних осіб.

Зміна директора ТОВ відбувається з двох основних причин: по-перше, засновники можуть бути незадоволені діяльністю підприємства та діловим стилем самого керівника. По-друге, сам керівник може мати бажання залишити місце роботи з особистих міркувань. Коли ініціаторами процедури виступають засновники, проводяться загальні збори в присутності чинного директора, якому висловлюють недовіру. Таке зібрання повинно бути правоможним, тобто необхідний кворум. Рішення також може бути прийнято і за відсутності обговорюваної особи. В протокол зборів вноситься запис про прийняте рішення, із зазначенням дати звільнення та даних про нового або тимчасового керівника підприємства.

Якщо ж ініціатором звільнення є сам директор, від нього вимагається відповідна заява та Лист з пропозицією провести збори засновників в певний час. Важливо формально точно доставити ці документи засновникам, що довгий час не виходили на зв’язок, оскільки за відсутності рішення загальних зборів директору доведеться звільнятися через суд, що може відняти до 1 року.

Звичайно, слід враховувати, що протоколом зборів та внесенням нових даних до Реєстру справа не обмежується. Оскільки прийом на роботу керівника здійснюється на підставі чинного трудового законодавства, звільнення також має бути оформлено у повній відповідності до букви закону – тобто з виданням відповідного наказу, оформленням та видачею на руки трудової книжки.

Сповіщення фіскальної служби

Фахівці юридичної компанії «Астарта» astarta-law.com.ua звертають вашу увагу на наступне: в Податковому кодексі України міститься вимога про підтримку в актуальному стані даних про осіб, відповідальних за бухгалтерію та сплату податків. Оскільки у більшості випадків такою особою в ТОВ є директор, після його звільнення юридична особа зобов’язана про це сповістити фіскальну службу, на що відводиться всього 10 днів.

Крім того, потрібно подати нові дані також і в банк, тримаючий рахунки підприємства. Банку для коректного проведення операцій знадобляться зразки підпису нового керівника, завірені нотаріусом. Щоб провести цю процедуру, нотаріусу необхідно надати Витяг з Єдиного держреєстру, протокол про заміну директора, а також наказ про призначення на посаду нової людини.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

14 + семь =