У МЗС попередили туристів про можливий особистий контроль у Франції

МЗС радить українцям, які планують подорож до Франції, виявляти підвищену пильність та бути готовими до перевірки документів та особистого контролю правоохоронцями.

Такі рекомендації оприлюднила Консульська служба МЗС у зв'язку з протестами "жовтих жилетів" у Франції.

"У зв’язку з протестами "жовтих жилетів" проти підвищення цін на пальне у Франції МЗС рекомендує громадянам України, які планують здійснити поїздку до Франції, виявляти підвищену пильність та обачність під час подорожей автомобільними шляхами країни, чітко виконувати вказівки та рекомендації сил безпеки і місцевої влади, бути готовими до перевірки документів та особистого контролю представниками правоохоронних органів, мати при собі документи, які посвідчують особу", — йдеться у повідомленні.

Окрім того, нашим співвітчизникам рекомендовано відстежувати інформацію щодо заходів безпеки в місцях перебування, не брати участі у несанкціонованих акціях протесту і триматися подалі від агресивно налаштованих учасників протестів.

У Консульській службі пояснили, що законодавством Франції передбачені певні правила організації та проведення масових зібрань, надання дозволу правоохоронним органам на здійснення адміністративних обшуків, перевірок транспортних засобів, затримання підозрілих осіб, а також значні штрафи за участь у несанкціонованих акціях протесту, блокуванні руху транспортних засобів, непокору представникам влади.

У разі потрапляння у надзвичайну ситуацію у МЗС порадили громадянам України звертатися до Посольства України у Франції за номером телефону: +33-143-06-07-37, e-mail: emb_fr@mfa.gov.ua або cons_fr@mfa.gov.ua, або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38-044-238-16-57.

Читайте также: Бензин А-95 на Киевщине подешевел в среднем на 25 копеек

Як повідомлялося, у неділю по всій Франції відбулися багатотисячні акції протесту через рішення уряду підвищити ціни на бензин. У результаті більше 400 людей було поранено, одна особа загинула. Організатор протестних акцій — так званий рух "жовтих жилетів". Це стихійний рух невдоволених зростанням цін на бензин, що виник у соцмережах. Протестувальники впізнають один одного за жовтими аварійними жилетами, покладеними під лобове скло.

"Жовті жилети" протестують проти підвищення цін на бензин, екологічного податку, а також проти "несправедливої політики уряду", що підриває купівельну спроможність населення.

У французькому уряді відзначають радикальний та насильницький характер протестів проти підняття цін на бензин, які розпочиналися як мирні акції.

Зокрема, за даними МВС Франції, станом на вівторок, 20 листопада, одна людина загинула та 528 отримали поранення, 17 — важкі.

По материалам: www.ukrinform.ru

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

девятнадцать − одиннадцать =