Переваги системи Прозорро

Сьогодні участь у тендерах стала доступною кожному охочому завдяки інтернет-ресурсам, створеним на основі  новітніх технологій. Таким чином розроблено портал Прозорро, що дозволяє брати участь анонімно в аукціонах та уникати втручання держави або шахрайських схем у процесі. Зокрема, щоб взяти участь у торгах, можна зареєструватись на Українській універсальній біржі – tender.uub.com.ua.

Прозорро: переваги платформи

Цей ресурс був розроблений за ініціативою влади, державних організацій, установ, підприємств і підприємців з метою забезпечення прозорості ведення публічних торгів. До переваг Прозорро можна віднести:

  • анонімність участі у процесі торгів;
  • наявність здорової конкуренції, що забезпечує економію коштів платників податків;
  • рівні шанси перемогти в тендері;
  • зручність використання, простий інтерфейс;
  • відкритий доступ до всіх аукціонів.

Переможцем торгів стає учасник, який дає найменшу суму за свої послуги. Отже, якщо організація подала запит першою – це не гарантує їй перемогу. Завдяки тому, що всі учасники анонімні до кінця процесу, унеможливлюється виникнення корупційних дій.

До того ж сьогодні за несанкціоноване відхилення заявки замовникам виписують великі штрафи, тому вони намагаються не провокувати конфлікти. Якщо така ситуація сталася, можна звернутися зі скаргою. Відхилити заявку можуть у разі, якщо не було дотримано запитів замовника, було виявлено грубі помилки у документах або тоді, коли переможець відмовляється підписати договір після перемоги в тендері.

Прозорро: особливості платформи

Для повноцінної участі в торгах обов’язково потрібно зареєструватися через один із можливих майданчиків, наприклад, Українську універсальну біржу. Всі ресурси працюють за єдиним прайсом, встановленим у законодавстві, однак можуть надавати додаткові послуги.

Після вибору біржі та реєстрації на ній можна розпочинати участь у торгах. Важливо розуміти, що є низка галузей, для яких обов’язково потрібно отримати ліцензію і членство на біржі, наприклад, торгівля деревиною. Після того як профіль зареєстрований, учасник потрапляє до бази та починається автоматичний процес обміну інформацією.

Замовник виставляє заявку, в якій вказує:

  • найменування необхідної закупівлі;
  • вартість, що його влаштовує;
  • особливості та умови угоди.

Про початок аукціону сповіщатиме автоматична система в особистому профілі. Якщо пропозиція зацікавила, обов’язково необхідно увійти в профіль і скласти заявку. У ній потрібно врахувати всі вимоги та побажання замовника. Переможе та організація, яка запропонує найменшу вартість. Коли процес почнеться – всі учасники компанії будуть анонімні, аж до кінця. Це робиться для того, щоб не було можливості з боку держави чи замовника видаляти заявки тих компаній, які їх не цікавлять. Все залежить тільки від ходу аукціону та ставок. Такий спосіб захисту учасників є гарантом чесності та прозорості процесу ведення аукціонів.