Велика Британія вслід за ЄС знизила граничну ціну на російську нафту

Велика Британія вслід за ЄС знизила граничну ціну на російську нафту

Велика Британія вслід за ЄС знизила граничну ціну на російську нафту

Велика Британія вслід за ЄС оголосила про зниження граничної ціни на російську нафту з $60 до $47,6 за барель. Нові санкції мають посилити економічний тиск на Росію, позбавивши її ключових енергетичних доходів, які фінансують війну проти України, йдеться у пресрелізі на сайті уряду.

Деталі

  • Зниження граничної ціни на нафту з РФ набуде чинності 2 вересня 2025 року. Для контрактів, укладених до цього часу, передбачено 45-денний перехідний період, який завершиться 17 жовтня. 
  • «Мета обмеження – обвалити ринкову вартість російської нафти та вдарити по фінансовому ресурсу Кремля, який уже зменшився на 35% у річному вимірі станом на травень», – йдеться у повідомленні.
  • Велика Британія продовжує блокувати перевезення російських енергоресурсів – уже запроваджені обмеження до понад 250 суден так званого «тіньового флоту».

Контекст

18 липня посли ЄС схвалили новий, 18-й пакет санкцій проти Росії, який передбачає зниження встановленого «Групою семи» ліміту цін на російську нафту з $60 до $47,6 за барель.

Верховна представниця ЄС із зовнішньої політики Кая Каллас назвала ці санкції одними з найсуворіших. За її словами, вони спрямовані проти газопроводів «Північний потік», 105 суден російського «тіньового флоту», а також найбільшого НПЗ «Роснєфті» в Індії. Обмеження також торкнулися 22 російських банків.

Санкції включають: створення реєстру прапорів для відстеження суден, блокування фінансування російських банків, обмеження для китайських банків, які допомагають обходити санкції, заборону експорту технологій для виробництва дронів, а також заходи проти осіб, які поширюють російські наративи серед українських дітей.

Схвалений ЄС 18-й пакет санкцій передбачає заборону на імпорт із третіх країн продуктів переробки російської нафти. Основні вигодонабувачі – Індія та Туреччина, які заробили мільярди на продажі до Європи нафтопродуктів з російської нафти.

Коментарі

Поки що немає коментарів. Чому б вам не розпочати обговорення?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *