Apple оцінила втрати від мит Трампа у першому кварталі у $900 млн

Apple оцінила втрати від мит Трампа у першому кварталі у $900 млн

Apple оцінила втрати від мит Трампа у першому кварталі у $900 млн

Apple витратила $900 млн у першому кварталі 2025 року через підвищення мит Трампом. Про це пише TechCrunch 1 травня. 

Деталі 

  • Хоча додаткові витрати в розмірі майже $1 млрд на користь уряду не можна недооцінювати, масштаб Apple настільки великий, що один аналітик під час конференц-дзвінка щодо квартальних результатів назвав цей удар несподівано незначним.
  • Apple повідомила про дохід за перший квартал у розмірі $95,4 млрд. Незважаючи на сплату мит, компанія зафіксувала прибуток на акцію в розмірі $1,65, що стало рекордом для першого кварталу.
  • Головне питання, яке турбує користувачів техніки та технологічні стартапи, що надають перевагу оснащенню співробітників комп’ютерами Mac, – чи передбачає Тім Кук підвищення цін через триваючі тарифи. Зазначається, що наразі, це малоймовірно. 
  • На пряме запитання про підвищення цін через тарифи Кук відповів, що наразі «немає що оголошувати». Він пояснив, що Apple збільшила імпорт iPhone з Індії, а не з Китаю, що дозволило зменшити вплив тарифів. Щодо Mac, більша їх частина тепер виробляється у В’єтнамі. 
  • Пристрої, виготовлені в Китаї, переважно постачаються клієнтам Apple за межами США.
  • Найбільше тарифне навантаження, за словами Кука, припало на бізнес AppleCare та аксесуари – тобто запасні частини для ремонту пристроїв за гарантією та продукти, як-от чохли для iPhone. Для цих напрямів тарифна ставка склала «щонайменше 145%».  
  • Кук зазначив, що Apple постраждала менше, ніж могла б. Це пояснюється тим, що продукти компанії, включно з iPhone, Mac, iPad, Apple Watch і Vision Pro, наразі не підпадають під «глобальні взаємні тарифи», поки Міністерство торгівлі США проводить розслідування щодо впливу тарифів на імпорт напівпровідників та продуктів, які їх використовують.

Контекст 

США становлять 28% від 232,1 млн iPhone, проданих у світі в 2024 році, повідомляє International Data Corporation.

Попри те, що Apple, вартість якої досягає $3 трлн, десятиліттями інвестувала в Китай як головну виробничу базу, загострення торгової війни змушує компанію шукати альтернативні ланцюги постачання.

Фінальне складання iPhone – лише частина процесу, адже Apple й надалі значною мірою залежить від китайських постачальників комплектуючих. У 2023 році компанії Foxconn і Tata почали імпортувати набори компонентів із Китаю для нарощування виробництва смартфонів в Індії.

Після впровадження нових мит, які скоротили ринкову капіталізацію Apple на $700 млрд, компанія терміново переорієнтувала частину поставок – почала експортувати зібрані в Індії iPhone до США, аби уникнути зростання тарифних ставок.

Коментарі

Поки що немає коментарів. Чому б вам не розпочати обговорення?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *