Нестабільність на світових ринках посилюється. 9 квітня набувають чинності нові мита США для ЄС та Китаю

Нестабільність на світових ринках посилюється. 9 квітня набувають чинності нові мита США для ЄС та Китаю

Нестабільність на світових ринках посилюється. 9 квітня набувають чинності нові мита США для ЄС та Китаю

Світові ринки все більше лихоманить через мита президента США Дональда Трампа. У середу, 9 квітня, нестабільність на світових ринках посилилася, коли набувають чинності широкі мита, зокрема для ЄС та Китаю, пише FT.

Ключові факти

  • Контракти на S&P 500 і Nasdaq 100 впали на 1,9% кожен. Контракти на Stoxx Europe 600 знизилися на 3,5%.
  • Азійські акції розпродавалися. Лише китайський індекс CSI 300 показав зростання. Це сталося через ознаки того, що Пекін почав підтримувати ринок.
  • Ціни на нафту різко впали через побоювання сповільнення світової економіки. Ф’ючерси на нафту Brent, яка є міжнародним еталоном, досягли найнижчого рівня за чотири роки – $60,28 за барель.
  • Дохідність 10-річних казначейських облігацій США зросла на 0,2 відсоткових пункти до 4,46%. 
  • Дохідність 10-річних японських державних облігацій піднялася на 0,08 відсоткових пункти до 1,35%.
  • Ед Ярдені з Yardeni Associates сказав, що розпродаж казначейських облігацій свідчить про те, що адміністрація Трампа «грається з вибухонебезпечною речовиною».
  • Долар подешевшав на 0,5% відносно кошика валют торговельних партнерів.

Контекст

9 квітня набувають чинності імпортні мита для близько 60 торгових партнерів США, включно з ЄС.

Крім того, Трамп напередодні підписав указ, який змінює з 34% на 84% американські ввізні мита на китайські товари. Таким чином, з урахуванням мит у 20%, які були введені Трампом на товари з Китаю в перший термін його президентства, сумарний тариф зростає до 104%. Указ набуває чинності 9 квітня 2025 року о 12:01 за східним літнім часом США (19:01 за Києвом).

Напередодні Трамп анонсував торговельні переговори з партнерами. Ринки відреагували зростанням на тлі сподівань, що він може пом’якшити або скасувати підвищені мита для десятків країн. Зокрема, президент США заявив, що шанси на торговельну угоду з Південною Кореєю ʼвиглядають обнадійливоʼ після телефонної розмови з виконувачем обов’язків президента Хан Док Су. Про активний діалог із Білим домом повідомили лідери інших азійських та європейських держав.

Коментарі

Поки що немає коментарів. Чому б вам не розпочати обговорення?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *