Президент Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати отримують «мільярди доларів на тиждень» від мит, що вже діють. Про це він написав у соцмережі Truth Social. Також, на його думку, Федеральний резерв має зменшити відсоткові ставки.
Ключові факти
- «Ціни на нафту знизилися, процентні ставки знизилися (повільна ФРС повинна знизити ставки!), ціни на продукти харчування знизилися, інфляції немає», – написав він.
- Трамп також сказав, що США нібито отримують «мільярди доларів на тиждень» від країн через тарифи, що вже діють.
- Він зазначив, що Китай не взяв до уваги його «попередження про те, що країни-порушники не повинні вживати заходів у відповідь».
- Він написав: «Вони заробили достатньо за десятиліття, користуючись перевагами старих добрих США! Наші минулі «лідери» винні в тому, що дозволили цьому та іншому статися з нашою країною».
- Федеральний резерв перебуває під тиском, щоб відреагувати на потрясіння на ринках, і трейдери роблять ставку на те, що процентні ставки будуть знижені щонайменше чотири рази цього року. «Заходи призведуть до вищої інфляції та повільнішого зростання, ніж спочатку очікувалося», – попередив Джером Павелл, голова ФРС 4 квітня.
- Глобальна торгова війна президента Трампа значно підвищила планку для ФРС у плані зниження відсоткових ставок, оскільки тарифи ризикують погіршити проблему інфляції, а також завдати шкоди економічному зростанню.
Контекст
Президент США Дональд Трамп 2 квітня заявив про запровадження нових мит на імпортні товари. Під час виступу в Рожевому саду Білого дому він представив таблицю з переліком країн і розмірами тарифів, що варіюють від 10% до 50%. Нові мита охоплюють майже всі країни світу та набудуть чинності 5 і 9 квітня.
Ринки стикаються з наслідками торгової війни. ЄС обіцяв вжити заходів у відповідь на мита президента США Дональда Трампа, Велика Британія сподівається на велику торгову угоду з Вашингтоном – детальніше про це тут. Китай оголосив, що введе 34-відсоткове мито на імпортовані американські товари на додаток до існуючих мит у відповідь на аналогічні дії США щодо китайського імпорту.
3 квітня індекс долара США впав на 2%, до 102, що стало його найбільшим денним зниженням за понад два роки та найнижчим рівнем за останні пів року.