«Дуже важливий важіль тиску». ЄС не обговорює зі США помʼякшення санкцій проти Росії

«Дуже важливий важіль тиску». ЄС не обговорює зі США помʼякшення санкцій проти Росії

«Дуже важливий важіль тиску». ЄС не обговорює зі США помʼякшення санкцій проти Росії

Європейський союз не обговорював з адміністрацією президента США Дональда Трампа питання щодо помʼякшення санкцій проти Росії в рамках угоди про припинення вогню, повідомив Bloomberg TV спецпредставник ЄС з питань санкцій Девід О’Салліван.

Ключові факти

  • «Ми поки не обговорювали з американцями питання санкцій», – заявив ОʼСалліван, додавши, що Вашингтон поки не виходив на звʼязок, щоб обговорити прохання Росії про послаблення санкцій – одну з його ключових вимог щодо тимчасової угоди про припинення вогню, яку домагається адміністрація Трампа.
  • Досі більшість європейських лідерів виключали можливість помʼякшення санкцій проти Росії, якщо Москва не виведе війська з окупованої нею території України.
  • «Європейський союз вважає, що це дуже важливий важіль тиску в будь-яких переговорах з Росією, і його слід використовувати, але використовувати розумно і повільно і лише в контексті досягнення рішення, яке призведе до міцного та сталого миру», – заявив ОʼСалліван.
  • Раніше агентство повідомляло, що Кремль розробив продуману стратегію, щоб перевірити, наскільки далеко готовий зайти Трамп у своєму тиску на Європу з метою помʼякшення санкцій.

Контекст

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну ЄС тісно співпрацював з адміністрацією президента США Джо Байдена з метою розробки та реалізації жорстких санкцій проти Москви.

Але політика США різко змінилася за президента Дональда Трампа, який говорить про можливе помʼякшенням санкцій, продовжуючи дипломатичні контакти з Росією. Водночас він іноді погрожував Москві новими санкціями, якщо вона не сприйме переговори серйозно.

У ході нещодавніх переговорів з представниками США в Саудівській Аравії Росія зажадала, щоб один із її найбільших державних банків Россельхозбанк був знову підключений до міжнародної системи обміну повідомленнями SWIFT як умова прийняття пропозиції про перемирʼя в Чорному морі. Такий крок потребував би одноголосного голосування 27 держав-членів ЄС. Однак ЄС вже відкинув таку вимогу РФ.

Рішучість Європи зберегти санкції проти Росії може стати точкою напруженості зі США, оскільки Трамп наполягає на якнайшвидшому припиненні війни в Україні. ЄС, який розпочинає обговорення 17-го пакету обмежень, дав зрозуміти, що ще зарано обговорювати помʼякшення санкцій.

Коментарі

Поки що немає коментарів. Чому б вам не розпочати обговорення?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *