Зеленський заявив, що поки не збирається до США: умови договору про надра «постійно змінюються»

Зеленський заявив, що поки не збирається до США: умови договору про надра «постійно змінюються»

Зеленський заявив, що поки не збирається до США: умови договору про надра «постійно змінюються»

Президент України Володимир Зеленський заявив, що наразі не планує поїздку до США, оскільки це питання не стоїть на порядку денному, а умови угоди про корисні копалини постійно змінюються. Про це він повідомив на пресконференції після зустрічі лідерів щодо підтримки України та безпеки в Європі 27 березня.

Отримуйте інсайти, що дають перевагу: підпишіться на Forbes Digital та завжди будьте на крок попереду у світі бізнесу.

Від 49 грн на місяць!

Деталі 

  • «Поки що до Вашингтона їхати не збираюся, бо такого питання немає в планах. По-друге, у нас багато договорів про корисні копалини, і я хочу підходити до цього не теоретично, а практично, коли США нададуть остаточну версію чергової угоди, адже умови весь час змінюються», – сказав президент. 
  • За його словами, умови договору ще опрацьовуються, адже США прагнуть укласти остаточну угоду, що вимагає ретельного аналізу обома сторонами.
  • «Спочатку ми погодили рамкову угоду з подальшим переходом до повної, але тепер США пропонують одразу підписати остаточний документ, що потребує детального розгляду», – пояснив президент. Він наголосив, що Україна не хоче створювати у США враження, ніби виступає проти угоди, і додав, що країна залишається відкритою до співпраці, регулярно підтверджуючи це своїми діями.

Контекст

Минулого тижня під час телефонної розмови з Володимиром Зеленським президент США Дональд Трамп порушив питання енергетики, повідомили держсекретар Марко Рубіо та радник із нацбезпеки Майк Волц. За їхніми словами, Трамп наголосив, що досвід США в енергетичній галузі може допомогти Україні управляти своїми об’єктами, а американська участь у їхній власності стане «найміцнішим захистом» для енергетичної інфраструктури.

Зеленський пізніше уточнив, що йшлося виключно про Запорізьку АЕС, окуповану Росією з березня 2022 року.

Трамп пов’язує економічне партнерство з безпекою України, зазначаючи раніше, що угода про надра частково гарантуватиме захист, адже американські інтереси в Україні можуть стримувати агресію. «Це корисно для України: вони отримують безпекові гарантії завдяки нашій присутності», – заявив він.

24 березня Трамп висловив сподівання на швидке підписання угоди про корисні копалини.

Коментарі

Поки що немає коментарів. Чому б вам не розпочати обговорення?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *