Адміністрація Дональда Трампа вперше покарала Китай за придбання нафти, що перебуває під американськими санкціями. Міністерство фінансів США внесло до чорного списку китайський нафтопереробний завод за те, що він купував паливо в Ірану, яке, до того ж, пов’язане з військовими та терористами. Про це йдеться у повідомленні відомства від 20 березня.
Шукаємо 250 малих та середніх бізнесів, які змінюють правила гри. Якщо ваша компанія стрімко зростає та має амбіції стати лідером ринку — подайте заявку до Next250!
Деталі
- Компанія Shandong Shouguang Luqing Petrochemical із провінції Шаньдун стала першим НПЗ у Китаї, який Вашингтон покарав за закупівлю іранської нафти всупереч раніше запровадженим американським санкціям.
- За даними Мінфіну, Shandong Shouguang Luqing придбала мільйони барелів на суму приблизно $500 млн. Нафта надходила на суднах так званого тіньового флоту, частина з яких потрапила під санкції через їхню роль у постачанні єменських хуситів, яких у США вважають терористичною організацією.
- Зазначається, що ця нафта пов’язана з іранськими збройними силами та Корпусом вартових ісламської революції. Генерального директора китайської компанії також внесли до чорного списку. Це вже четвертий раунд санкцій, запроваджених із моменту, коли 4 лютого Трамп оголосив про кампанію максимального тиску на Іран із міркувань національної безпеки.
- Для цього Вашингтон прагне обмежити продаж іранської нафти, зокрема щоб змусити Тегеран відмовитися від програми створення ядерної зброї.
Контекст
Попри санкції, у 2023 році Іран отримав $53 млрд від продажу нафти, що лише трохи менше ніж $54 млрд у 2022 році, переважно завдяки експортові в Китай, згідно з даними Управління енергетичної інформації США.
На початку лютого Трамп оголосив про відновлення політики «максимального тиску» на Іран з метою повного блокування його нафтового експорту, підкресливши, що «Іран не може мати ядерну зброю». На питання, як близько Іран до її створення, Трамп відповів: «Дуже близько».
Адміністрація США також запровадила нові санкції проти іранських компаній та «тіньового флоту» – суден, що транспортують санкційну нафту без західного страхування.
На початку березня стало відомо, що адміністрація Дональда Трампа розробляє стратегію для зупинки та перевірки іранських нафтових танкерів в рамках міжнародної угоди про боротьбу з розповсюдженням зброї масового знищення.