АМКУ дозволив співвласнику АТБ Буткевичу придбати газобетонні заводи «Аерок»

АМКУ дозволив співвласнику АТБ Буткевичу придбати газобетонні заводи «Аерок»

АМКУ дозволив співвласнику АТБ Буткевичу придбати газобетонні заводи «Аерок»

Антимонопольний комітет України дозволив ТОВ «Трайдент Геоінвест Україна», що належить співвласнику корпорації «АТБ» Геннадію Буткевичу, придбати частку в ТОВ «Аерок», яка забезпечує компанії набуття контролю над компанією. Про це йдеться в повідомленні комітету від 20 березня.

Шукаємо 250 малих та середніх бізнесів, які змінюють правила гри. Якщо ваша компанія стрімко зростає та має амбіції стати лідером ринку — подайте заявку до Next250!

Деталі 

  • «Трайдент Геоінвест Україна» отримала частку в статутному капіталі «Аерок», що забезпечує перевищення 50% голосів у вищому органі управління компанії. 
  • 19 грудня «Трайдент Геоінвест Україна» групи BVG Геннадія Буткевича перемогла в аукціоні Фонду державного майна (ФДМУ) з продажу 100% ТОВ «Аерок». 
  • За два заводи «Аерок» на Київщині та ділянку для будівництва у місті Стрий на Львівщині BVG запропонувала 1,89 млрд грн – вдвічі вище стартової ціни. Найближчі конкуренти на аукціоні пропонували 1,61 млрд грн – ТОВ «ПІК» Ікрама Джавадова та 1,54 млрд грн – ТОВ «ДК БЦ1» Томаша Фіали.
  • У січні Буткевич перерахував 1,9 млрд грн за газобетонні заводи «Аерок» до фонду ліквідації наслідків збройної агресії.
  • Згідно з умовами продажу, покупець зобов’язаний зберегти основні види діяльності товариства, погасити протягом 6 місяців борги із заробітної плати та перед бюджетом, прострочену кредиторську заборгованість товариства, дотримуватися соціальних гарантій та недопустити звільнення працівників протягом 6 місяців від дати переходу до нього права власності на придбану частку.

Контекст

До повномасштабного вторгнення «Аерок» був найбільшим в Україні виробником газобетонних блоків. До війни компанія належала росіянину Андрію Молчанову. У червні 2023-го держава конфіскувала «Аерок» та передала Фонду держмайна. 

Компанія має заводи в Обухові та Березані Київська області. За підсумками 2021-го виторг «Аероку» склав 1,83 млрд грн, за даними YouContol. Після націоналізації заводи припинили виробництво, виторг компанії скоротився в понад 1500 разів – до 1,16 млн грн торік.

«Ми не чекаємо завершення війни. Ми інвестуємо і будуємо вже сьогодні. Тому такі проєкти є органічними для нашої групи компаній», – пояснила пресслужба BGV у відповідь на запит Forbes Ukraine у грудні. 

Навіщо співвласнику найбільшої за виторгом української мережі супермаркетів АТБ Геннадію Буткевичу два газобетонні заводи – читайте у матеріалі Forbes Ukraine. 

Коментарі

Поки що немає коментарів. Чому б вам не розпочати обговорення?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *