У червні 2025 року рівень безробіття в Україні зменшився до 12% — новий найменший показник від початку повномасштабної війни. Втім, проксі-показник рівня бідності — частка опитаних людей, що змушена економити на їжі — у червні 2025 року зріс до 25,2%. Про це пише Центр економічної стратегії з посиланням на дані Info Sapiens.
Що відбувається на ринку праці
Ринок праці України вкрай гостро відчуває на собі всі виклики повномасштабної війни.
Економічний шок початку російського вторгнення спричинив падіння як попиту, так і пропозиції праці — бізнеси не наймали, а люди не подавалися на роботу.
Згодом попит на робочу силу став відновлюватися, але повільно; водночас кількість охочих знайти нову роботу вже влітку 2022 взлетіла і перевищила середні показники 2021 року.
Втім, далі тренди розійшлися: потреба у робочій силі весь час відновлювалася разом з відновленням економіки, а активність шукачів роботи весь час скорочувалася — не в останню чергу через міграцію українців за кордон та мобілізацію до Сил оборони.
Активність на ринку праці залишається нижчою, ніж до повномасштабної війни.
Люди стали активніше шукати роботу, ніж у 2024 році, але обсяг розміщених нових резюме коливається в межах 80−90% від середнього рівня 2021 року. Кількість нових вакансій практично припинила зростання і залишається на рівні 85−90% від 2021 року.
Рівень бідності зростає
Від початку повномасштабного вторгнення Держстат не публікує даних щодо безробіття. Дослідницька агенція Info Sapiens робить власні оцінки його рівня. Відповідно до них, у червні 2025 року рівень безробіття в Україні зменшився до 12% — новий найменший показник від початку повномасштабної війни. Втім, проксі-показник рівня бідності — частка опитаних людей, що змушена економити на їжі — у червні 2025 року зріс до 25,2%.
Впродовж останніх кількох років в Україні спостерігається чіткий тренд на зменшення рівня безробіття, однак рівень бідності залишається відносно стабільним.