Атаки на енергетичну інфраструктуру тривають: експерт закликав до уваги правоохоронців і розвитку альтернативної енергетики

Атаки на енергетичну інфраструктуру тривають: експерт закликав до уваги правоохоронців і розвитку альтернативної енергетики

Атаки на енергетичну інфраструктуру тривають: експерт закликав до уваги правоохоронців і розвитку альтернативної енергетики

Українська енергетична система знову під ударом- лише з початку повномасштабного вторгнення зафіксовано понад 63 тисячі атак на енергетичні об’єкти, з яких понад 700 – прицільно по критичній інфраструктурі. У 2024 році країна вже втратила близько 10 ГВт генеруючих потужностей. На цьому наголошує політолог і економічний експерт Тарас Загородній, коментуючи чергову хвилю російських атак на енергосистему.

Серед останніх випадків – удар по енергооб’єкту на Сумщині, внаслідок якого понад 220 тисяч абонентів залишились без електропостачання. За даними МВС, у 2024 році 90% ударів завдаються дронами.

Загородній вважає, що очікувати припинення атак не варто, адже удари по енергетиці – ефективний інструмент тиску на цивільне населення. У таких умовах держава повинна мати цілісну стратегію розвитку альтернативної енергетики, зокрема сонячної, вітрової, гідро- та біоенергетики.

“Наша країна має великий потенціал у цій сфері. За минулий рік бізнес інвестував понад 150 млн доларів у сонячну енергетику. Один із перспективних напрямків – розвиток вітрової енергетики на Закарпатті”, – зазначає експерт. Цей регіон є відносно безпечним і має сприятливі умови для будівництва вітрових електростанцій, які дозволяють отримувати чисту електроенергію за конкурентною собівартістю.

Однак, як звертає увагу Загородній, такі проєкти часто блокуються під виглядом “екозахисту”. Деякі громадські організації, за даними ЗМІ, отримують зовнішнє фінансування за свою активну протидію розвитку вітрогенерації.

“На мою думку, правоохоронні органи мають звернути увагу на ці публікації та надати відповідну правову оцінку”, – наголошує експерт. Він переконаний, що вітряки можуть стати реальним альтернативним джерелом енергії – особливо в умовах, коли традиційні об’єкти перебувають під постійною загрозою ворожих атак.

Загородній підсумовує: відновлювана енергетика – це не лише екологічно чиста альтернатива, а й важливий інструмент енергетичної безпеки держави.

Коментарі

Поки що немає коментарів. Чому б вам не розпочати обговорення?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *