Вашингтон і Брюссель уклали угоду за кілька днів до крайнього терміну, встановленого Дональдом Трампом.
США і Європейський союз уклали торговельну угоду, закріпивши мито в розмірі 15% – за кілька днів до встановленого президентом США Дональдом Трампом терміну, після закінчення якого мита мали подвоїтися.
Американський лідер, виступаючи перед журналістами після зустрічі з головою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн на своєму гольф-курорті в Шотландії, оголосив про досягнуту угоду, пише Politico.
“Це найбільша угода з усіх”, – заявив він.
Фон дер Ляєн, яка прилетіла на зустріч із Трампом за терміновим викликом, зі свого боку сказала: “Це була важка робота. Але велике спасибі і за всі попередні переговори, які ми вели на шляху до мети – і ось тепер ми досягли її”.
Президент США заявив, що ЄС погодився закупити “американську енергію” на суму 750 мільярдів доларів. Також ЄС зобов’язався інвестувати в США додатково 600 мільярдів доларів понад заплановане – у військову техніку та відкриття ринків для торгівлі з нульовими митами.
Ставка тарифу на імпорт з ЄС становитиме 15%, включно з автомобілями – це було ключовою вимогою потужної німецької автопромисловості, пише ЗМІ. А ось фармацевтична продукція не підпадає під угоду.
Крім того, Трамп також наголосив, що мита в 50% на сталь та алюміній збережуться.
Інші новини про торговельні угоди США
Раніше УНІАН повідомляв, що США і Китай підписали “торговельне перемир’я”. Сторони, імовірно, зафіксували в письмовій формі те, що було раніше погоджено. “Якщо угода принесе більше визначеності, передбачуваності та справедливості в торгівлю між США і Китаєм, це буде великою перемогою для народів обох країн”, – сказав президент Американсько-китайської ділової ради.
Крім того, Трамп нещодавно відповів, коли почне розсилати країнам листи з новими митами. “У нас понад 170 країн, і скільки угод ви можете укласти?”, – заявив він.