Зарплати нижчі за середні: понад половина українців отримує менше 15 тисяч гривень

Зарплати нижчі за середні: понад половина українців отримує менше 15 тисяч гривень

Зарплати нижчі за середні: понад половина українців отримує менше 15 тисяч гривень

Понад половина опитанних українців, а це 53%, отримують зарплату, яка мінімум на 25% менша за середню – до 15 000 гривень. Середня зарплата в Україні на червень 2025 року становила 24 609 грн, повідомляє платформа OLX. 

Зазначається, що від 15 000 до 30 000 отримують 31%, від 30 000 до 50 000 – 10%. Понад 50 000 заробляють всього 6% респондентів. 

Також помітним є збільшення кількості жінок у різних професійних сферах.

Сфери, у яких жінки почали частіше працювати у 2025 році:

  • логістика та транспорт – 42%;
  • безпека та Сили оборони – 32%;
  • керівні посади в бізнесі – 29%;
  • IT та програмування – 28%;
  • будівництво та робітничі спеціальності – 19%.

Експерти відмічають, що попит на кадри та нестача працівників є однією з основних причин, через яку роботодавці більш охоче працевлаштовують жінок. Про це повідомили понад 30% опитуваних. Натомість 48% відповіли, що головний фактор – зміна пріоритетів через війну. 

При цьому попри помітне зростання кількості жінок на роботі у різних галузях, більшість все ще стикається з викликами, що заважають їм реалізуватись у професії. Головна проблема – низький рівень оплати, цю відповідь обрали 52% респондентів. На другому місці – відсутність гнучкого графіка (32%) і, як наслідок, складність поєднання роботи та сім’ї (43%). Серед іншого: стереотипи з боку роботодавців щодо працевлаштування жінок (34%) та недостатня впевненість у власних силах (23%).

Проблемою також є відсутність підтримки або мотивації зі сторони роботодавців: її відчувають всього 9% респондентів, 28% відчувають лише “формально”, а ще 36% – важко відповісти на це запитання.

“Очевидно, ми й надалі спостерігатимемо збільшення кількості робочих місць для жінок, тому обов’язковими будуть зміни задля покращення доступу для них до нових професій. Зокрема опитувані визначили, що такою зміною може бути запровадження гнучкого графіка (42%). Ще для 25% актуальними є державні та бізнес-програми підтримки або ж освітні програми та курси (14%)”, – йдеться в дослідженні.  

Ринок праці в Україні – останні новини 

У першому півріччі найбільше вакансій фіксувалось у сферах обслуговування та надання послуг, спеціалістів зі спеціальними вміннями та знаннями (водіїв, слюсарів, швачок, електриків), фахівців з вищою освітою (вчителів, бухгалтерів, інженерів, медиків) і некваліфікованих робітників (вантажників, прибиральників та підсобних працівників). 

Раніше заступниця директора департаменту реалізації політики зайнятості Державної служби зайнятості Олена Мельник повідомила, що в Україні спостерігається високий попит на робітничі спеціальності, але при цьому українці часто не можуть знайти бажану роботу. Через це жінок активно перенавчають на традиційно “чоловічі” професії. 

Коментарі

Поки що немає коментарів. Чому б вам не розпочати обговорення?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *