Кавуни наразі вирощують навіть в Чернігівській та Сумській областях.
Таку думку в інтерв’ю Центру економічної стратегії висловив президент української плодовоовочевої асоціації Тарас Баштанник.
“Минулого року ціни на кавуни не були в космосі. Цього року, я думаю, буде так само. Кавунів дуже багато”, – зауважив експерт.
Він нагадав, що ціни на кавуни у перший рік повномасштабної війни були дуже високими, оскільки “ми втратили Південь, і їх тягнули з Румунії та Греції”, але згодом виробництво відновилося, і популярну ягоду стали вирощувати навіть у нетипових регіонах України.
“Кавуни у нас вже і в Чернігівській області, і в Сумській, і Волинській. Є гібриди, які підходять. Плюс, клімат – подивіться, навіть на півночі України влітку 32 градуси”, – каже Баштанник.
Експерт пояснив, що вирощування кавуна відносно просте та вигідне. До того ж не потрібні овочесховища, що спрощує процес виробництва і реалізації.
Ціни на кавуни в Україні
На українських ринках та супермаркетах вже доступний широкий вибір як імпортних, так і українських кавунів.
Так, у “Сільпо” кавун можна придбати за 25,3-55 гривень за кілограм.
В “АТБ” за найдешевший кавун просять 19,49 гривень за кілограм. Кавун безнасінний оцінили у майже 40 гривень за кілограм.
Найбільший діапазон цін на кавуни у “Новусі”. Тут найдешевший кавун можна придбати за 18,99 гривень за кілограм, а найдорожчий обійдеться майже у 70 гривень за кіло.
Ціни на продукти в Україні – останні новини
На початку липня в Україні у продаж надійшли перші місцеві кавуни врожаю 2025 року. За даними аналітиків, за українську ягоду тоді просили 20-28 гривень за кілограм, що, у середньому на 10% вище, ніж минулого року. Водночас фермери не виключають стрімкого зниження цін на кавуни.
Під завісу сезону подорожчала черешня. Гуртові ціни на неї, часом, перевищують 200 гривень за кілограм.