В Україні повернуть квартальну звітність для ФОП: що відомо

В Україні повернуть квартальну звітність для ФОП: що відомо

В Україні повернуть квартальну звітність для ФОП: що відомо

В Україні з 2026 року для фізичних осіб-підприємців (ФОП) буде відновлено квартальну звітність замість щомісячної, яка була впроваджена у 2025 році. Про це в ефірі “Еспресо” повідомила народна депутатка Галина Васильченко. 

“До 1 січня 2025 року фізичні особи-підприємці та юридичні особи подавали звітність щодо своїх найманих працівників один раз на квартал. Це звітність щодо податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) та єдиного соціального внеску (ЄСВ) і також військового збору”, – сказала вона.   

Проте минулого року за ініціативою Мінекономіки була підтримана норма, щоб таку звітність перевести на щомісячну. За словами нардепки, обґрунтування щомісячної звітності полягало в тому, щоб бачити плин кадрів й інші дані, коли надається підприємству “критичність” з метою бронювання.  

“Очевидно, що потрібно розділити ці звітності, повернути для фізичних осіб-підприємців квартальну звітність. Менше бюрократичного навантаження, менше додаткової тяганини зі звітами”, – розповіла Васильченко. 

Вона також наголосила, що така звітність, яка була впроваджена на 2025 рік, жодним чином не впливає на податкові надходження.  

“Вдалося цю норму поправкою виправити. І вже з 2026 року буде повернута щоквартальна звітність для ФОП”, – додала нардепка.    

Звітність від підприємств

З 5 липня в Україні поновилося обов’язкове подання державної статистичної звітності для підприємств, яке було обмежене з початком повномасштабного вторгнення.

Також повідомлялося, що керівники підприємств, установ та організацій мали до 20 червня подати до територіальних центрів комплектування (ТЦК) звітність щодо наявності транспорту, його технічного стану, а також працівників, які керують цією технікою. 

При цьому цей обов’язок стосується лише юридичних осіб, а фізичні особи та ФОП були звільнені від подання такої звітності. У разі неподання звіту підприємству загрожувала адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 34 000 до 59 500 гривень.

Коментарі

Поки що немає коментарів. Чому б вам не розпочати обговорення?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *