Найбільше ростуть зарплати у галузях, які є частиною оборонно-промислового комплексу.
В Україні найбільше зростають заробітні плати у сфері промисловості, особливо переробної. У цій же сфері є і найбільший попит на працівників. Про це розповів заступник міністра освіти і науки України з питань цифрового розвитку Дмитро Завгородній в ефірі каналу “Ми – Україна”.
“Зростають зарплати і активний пошук відбувається у сфері промисловості, особливо переробної промисловості. І легка промисловість, і металообробка, деревообробка”, – конкретизував він.
За його словами, держава зараз дуже багато інвестує в ці галузі, адже вони є частиною оборонно-промислового комплексу – постачають для Збройних сил запчастини, зброю, тому й потребують дуже багато спеціалістів.
“Це такі професії, як оператор верстатів з числовим програмним керуванням, токар, фрезерувальник, зварювальник, електрик і багато інших”, – пояснив посадовець.
Також, повідомив він, у багатьох регіонах вже є дефіцит кадрів у сфері будівництва:
“Точно люди не залишаться без роботи. Уже на етапі відбудови України ми очікуємо величезний дефіцит кадрів у цих професіях”.
Завгородній додав, що дефіцитними залишаються і професії сантехніка, електрика, які можна здобути в закладах професійної освіти.
Дефіцит кадрів в Україні
Раніше УНІАН повідомляв, що роботодавці готові брати новачків через нестачу кадрів на ринку праці. Дані дослідження “OLX Робота” свідчать, що в Україні найбільше потребують працівників на виробництві, продавців, вантажників, різноробочих, касир. Тим часом кандидати найбільше цікавляться такими вакансіями, як пакувальник у виробництві, різноробочий у будівництві, бариста, будівельник, адміністратор.
Також повідомлялося, що в Україні пенсіонерам стало простіше знайти роботу. Так, у 2024 році кількість таких вакансій зросла на 33%, а медіанна зарплата сягнула 20 тисяч гривень і є співставною з медіанною зарплатою по Україні для всіх категорій станом на сьогодні (21500 грн), розповідала УНІАН керівниця “OLX Робота” Марія Абдулліна.