Курс євро в Україні залежить від світових трендів.
Наступного тижня особлива увага буде прикута до торгів пари долар / євро, від яких залежатиме насамперед курс євро в Україні.
Про це у коментарі УНІАН розповів директор департаменту фінансових ринків та інвестиційної діяльності “Глобус Банку” Тарас Лєсовий.
За його словами, курс долара регулюється режимом керованої гнучкості, а відтак можна говорити про більш-менш зрозумілу кон’юнктуру – це рівновага між попитом та пропозицією, яка може досягатися завдяки валютним інтервенціям. Разом з тим курс євро залежить саме від світових трендів.
“Останнім часом прорахувати поведінку євро вкрай важко: серед головних для цього перепон є досі нерозв’язані штучні суперечки між США та ЄС (вірніше однобічне намагання США запровадити нові величезні 50%-ві мита на європейську продукцію). Відтак зберігається нервова напруга в стані провідних інвестиційних груп, які поки не готові повертатися до долара, тим самим наражаючи власні статки на небезпеку знецінення”, – сказав банкір.
Лєсовий вважає, що в разі митної “провокації” США відповідь ЄС може бути ще болючішою, що, принаймні на деякий час, здатне збільшити “вирву” у вартості валют.
“Крім того, війна на Близькому Сході неабияк може вплинути на інфляцію в США та ЄС, адже це може спровокувати зростання цін на нафту та газ. Однак, на чому варто наголосити, ані долару, ані євро не загрожує тотальне знецінення: ці валюти залишаються світовими, на них тримається левова частка світової економіки”, – зазначив він.
Щодо курсової ситуації наступного тижня, експерт прогнозує, що вартість долара залишиться в межах травнево-червневих коридорів: офіційний курс навряд чи перетне позначку в 42 гривні за долар. Таким чином, валютні курси будуть нижчими за початковий курс 2025 року (на 1 січня офіційний курс складав 42,02 грн).
Поточні курсові зміни можуть бути різноспрямованими (періодично зростати та знижуватися), однак люфт таких змін вміщуватиметься в 10-15 копійок. Загалом експерт очікує, що попит і пропозиція будуть співмірними – Нацбанку не доведеться здійснювати більш потужні інтервенції (за оцінками, обсяг валютних вливань на ринок не перевищить 600-800 мільйонів доларів, що є цілком припустимим).
Основні показники валютного ринку з 7 по 13 липня, на дкумку Лєсового, будуть наступними:
- коридори валютних змін: 41,6-42 грн/дол. та 46,5-49 грн/дол. (на міжбанку) та 41,6-42 грн/дол. та 46,5-49 грн/дол. (на готівковому ринку);
- щоденні курсові зміни: на міжбанку – до 0,05-0,15 грн, у банках – до 0,1-0,2 грн, в обмінних пунктах – до 0,3 грн;
- тижневі курсові відхилення очікуються в межах 1-1,5% від початкового понеділкового курсу.
“Отже, наступного тижня всі поточні зміни курсу долара будуть мінімальними і незагрозливими. Натомість курс євро залежатиме від вартості цієї валюти у співвідношенні до долара на світових ринках. Саме тому, можемо очікувати, що глобальних курсових зрушень ми не побачимо”, – резюмував Лєсовий.