Скільки будемо платити за світло з 1 вересня: прогноз експерта

Скільки будемо платити за світло з 1 вересня: прогноз експерта

Скільки будемо платити за світло з 1 вересня: прогноз експерта

Останні два роки в Україні щорічно зростають тарифи на електроенергію для населення, тож українців цікавить, чи спіткає та сама доля їхні платіжки вже цього року.

УНІАН разом із головою Спілки споживачів комунальних послуг Олегом Попенком розбирався, які наразі ціни на електроенергію, чи можуть вони зрости вже в найближчій перспективі, і як можна платити за електрику менше.

Як відомо, вартість електроенергії регулюється Кабінетом міністрів і визначається урядовою постановою про покладання спеціальних обов’язків на учасників ринку електроенергії.

Попенко нагадує, що з червня минулого року в нас нові тарифи на електроенергію. Відповідно до нього кіловат-годину коштує 4,32 гривні. Ціну зафіксували до 31 жовтня цього року або поки її не піднімуть знову.

Тариф на електроенергію: як можна платити менше

Експерт зазначає, що урядовці встановили пільговий тариф на електроенергію для населення, але він діє тільки під час опалювального сезону і не для всіх.

“Існує пільговий тариф на електроенергію в опалювальний період часу для тих, хто використовує електроенергію як єдине джерело опалення”, – додав він.

Для таких людей вартість кіловата становить 2,64 гривні. Однак для збереження такого тарифу споживання не має перевищувати двох тисяч кіловат-годин.

Це означає, що українці, які опалюють житло електрикою, можуть з 1 жовтня до 30 червня щомісяця платити 2,64 гривні за кіловат за умови використання не більш як 2 тисяч кіловат на місяць.

Але електрика за помахом чарівної палички не подешевшає. Для того, щоб отримувати пільговий тариф, насамперед, згідно з алгоритмом, погодженим НКРЕКП, Міністерством енергетики України, Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України та Державною інспекцією енергетичного нагляду України, будинок має бути офіційно відключений від централізованого опалення. Це має бути підтверджено або актом про відключення будинку, або рішенням органу місцевого самоврядування.

Попенко додає, що для оформлення такого тарифу необхідно звернутися до компанії-постачальника “електрики”. Наприклад, у Києві в компанію ДТЕК.

Якщо людина мешкає в багатоквартирному будинку, то пакет документів, за словами експерта, подає ОСББ або управитель такого будинку, а його перелік визначено рішенням уряду. Про які документи йдеться? Це заява про внесення до паспорта точки розподілу інформації про наявність обладнання для електроопалення. До заяви слід додати копію проєкту електропостачання (документа, в якому визначено, де розміщується обладнання для електроопалення). Окрім цього необхідні документи про введення в експлуатацію електрообладнання. Це може бути або технічний паспорт, у якому в графі “вид опалення” зазначено електроопалення.

Також власники квартир чи будинків, які хочуть підключити пільговий електротариф, мають надати копію паспорта, коду та витягу з реєстру, що підтверджує право власності. Відтак, у випадку квартири, вона має бути приватизована.

Якщо ви маєте право на опалення електрикою, але домашня мережа не витримує, в енергетиків можна замовити проєкт реконструкції електромереж.

Пільговий тариф для споживача почне застосовуватися з 1 числа наступного розрахункового періоду після затвердження документів енергопостачальником.

Офіційно опалювати електрикою в багатоквартирному будинку тільки свою квартиру, найімовірніше, ви не зможете. Річ у тім, що, згідно з наказом Міністерства регіонального розвитку та житлово-комунального господарства №169, власник квартири в багатоквартирному будинку має право самостійно відключитися від централізованого опалення тільки в тому разі, якщо на день набрання чинності законом “Про житлово-комунальні послуги” не менше ніж половина квартир була відключена.

Експерт також нагадав, що існує нічний тариф на електроенергію – спеціальний тариф, що становить половину від наявного тарифу на електроенергію та застосовується в години мінімального навантаження енергосистеми (як правило, з 23:00 до 7:00). Для його підключення необхідно подати заявку енергопостачальнику і придбати відповідний двотарифний лічильник.

Заощадити на комуналці, а, отже, і на електриці можна і коли рахунок за струм стає непідйомним. Якщо вартість комунальних послуг перевищує 15% від сукупного доходу, ви можете оформити субсидію.

Підвищення тарифів на електроенергію

Голова Спілки споживачів комунальних послуг зазначає, що підвищення тарифів на світло для населення з 1 вересня не планується.

“Я не чув про таке і мої джерела в Міненерго також це не підтверджують. Я думаю, що з 1 вересня тарифи на електроенергію змінюватися не будуть”, – зазначив експерт.

Додамо, що, згідно з рішенням уряду, тариф 4,32 грн/кіловат-годину зафіксовано до кінця жовтня.

Скільки будемо платити за світло з 1 вересня: прогноз експерта

Голова Спілки споживачів комунальних послуг України

Коментарі

Поки що немає коментарів. Чому б вам не розпочати обговорення?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *