Заморозки вдарять по гаманцю: експерт назвав фрукти, які можуть різко подорожчати

Заморозки вдарять по гаманцю: експерт назвав фрукти, які можуть різко подорожчати

Заморозки вдарять по гаманцю: експерт назвав фрукти, які можуть різко подорожчати

Квітневі заморозки в Україні сильно вдарили по врожаю фруктів. Українцям варто готуватися до зростання цін.

Директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин в ефірі “Київ24” розповів, що через морози Україна вже втратила до 50-60% потенційного врожаю абрикосів, персиків, черешень і вишень.

“У травні заморозків не було, а от у квітні ми мали реальні мінуси на ґрунті. І кісточкові померзли серйозно. Найбільше постраждала Черкаська область – там було кілька потужних хвиль заморозків”, – розповів експерт.

За його словами, не всі українські області постраждали однаково, наприклад, ситуація в Київській області була менш драматичною.

При цьому він вказав, що про врожай яблук ще рано говорити і лише час покаже, наскільки ситуація критична. Водночас Пендзин зазначив, що квітневі заморозки майже не вплинули на врожай винограду, а основні виноградні регіони України – Закарпаття і південь уникли серйозних температурних коливань.

“З виноградом ситуація трошки краща. По Закарпаттю не було великих заморозків, південь України теж обійшло. Є надія, що винограду буде достатньо”, – зазначив економіст.

Попри величезні втрати врожаю, експерт вважає, що дефіциту фруктів в Україні не буде, адже дефіцит покриє імпорт.

“Будемо їсти імпортні сливи, імпортні вишні, імпортний виноград, персик, абрикос. Від ціни на зовнішньому ринку залежатиме, наскільки ці фрукти будуть доступні українцям”, – підсумував Пендзин.

Урожай-2025 в Україні – прогноз експертів

В Інституті садівництва НААН не виключають, що через заморозки Україна може втратити врожай абрикосів і аличі, а також до 30% врожаю вишні та черешні.

Зазначається, що можлива втрата або зменшення врожаїв фруктів призведе до збільшення на прилавках імпортної продукції, що вплине на ціни.

Коментарі

Поки що немає коментарів. Чому б вам не розпочати обговорення?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *