У разі послаблення санкцій США нафтотрейдери, ймовірно, прагнутимуть відновити співпрацю з Росією швидше, ніж нафтовидобувні компанії.
Західні сировинні трейдери, страховики і судноплавні компанії розглядають можливість відновлення торгівлі з Росією напередодні можливого скасування санкцій США. Вони вже обговорюють з юристами, як це можна реалізувати, повідомляє Financial Times.
Західні компанії очікують рішення Трампа
У виданні зазначили, що позиція президента США Дональда Трампа щодо РФ змушує західні компанії замислитися над питанням про те, як вони можуть структурувати свою діяльність, щоб відновити торгівлю з російськими компаніями. За словами юридичних консультантів, головною проблемою для таких компаній є те, що санкції ЄС і Великої Британії проти Москви залишаться чинними.
“Роздвоєння США і Європи – головна проблема для бізнесу на даний момент. Деякі компанії планують ці зміни і те, що вони означають для їхнього бізнесу і що вони можуть зробити, щоб підготуватися до них”, – розповів керівник відділу регулювання та розслідувань юридичної фірми Clyde & Co Сем Тейт.
Партнер і фахівець із санкцій у HFW Деніел Мартін поділився в розмові з журналістами, що західні компанії розробляли свою санкційну політику відповідно до заходів США. Тепер же їхні клієнти задаються питанням, чи не потрібно переглянути ці програми, щоб вони насамперед відповідали європейській позиції.
“Мені не здається ймовірним, що будь-яке ослаблення санкцій спричинить негайне скасування всіх обмежень з боку США”, – сказав Мартін.
Партнер і фахівець із санкцій у HFW додав, що в разі ослаблення американських санкцій нафтотрейдери, імовірно, прагнутимуть відновити співпрацю з Росією швидше, ніж нафтовидобувні компанії, які потребуватимуть більш значних інвестицій для відновлення діяльності.
“Цілком можливо, що знайдуться трейдери, які побачать, що відновлення торгівлі відкриває вигідні комерційні можливості, але якщо вони не зможуть змусити свої банки, страховиків і перевізників повернутися на борт, то це може виявитися складніше”, – сказав він.
У цих західних компаній можуть бути проблеми
За словами партнера і фахівця з санкцій у HFW, у багатьох компаній є фінансові угоди, які зобов’язують їх дотримуватися всіх санкцій США, ЄС і Великої Британії. Ба більше, страховики можуть не захотіти надавати страхове покриття підприємствам, які бажають відновити співпрацю з РФ.
Партнер групи з питань правозастосування у сфері глобального регулювання юридичної фірми Reed Smith Лі Ханссон запевнив, що більшість транснаціональних компаній однаково будуть обмежені санкціями ЄС і Великої Британії, навіть якщо США почнуть послаблювати обмеження на торгівлю з російськими компаніями.
“Енергетичні компанії та подібні транснаціональні компанії все одно матимуть представництва в ЄС або Великій Британії – дуже важко знайти таку компанію, в якої їх не було б, – або в них працюватимуть громадяни ЄС або Великої Британії, тож вони будуть пов’язані санкціями”, – наголосив Ханссон.
На думку експерта, компанії з Азії та Близького Сходу, найімовірніше, скористаються послабленням санкцій США, розширивши вже наявний російський бізнес.
Чому США не ввели нових санкцій проти Росії
Раніше держсекретар США Марко Рубіо розповів, чому Вашингтон не ввів нові санкції проти Росії. Він заявив, що в США хочуть зрозуміти, наскільки Україна і РФ зацікавлені в мирі.
За словами Рубіо, якби президент США Дональд Трамп ввів нові санкції проти Росії, це могло б продовжити війну в Україні ще на два роки.