Для здійснення діяльності через онлайн-платформу необхідно буде відкрити окремий рахунок.
За його словами, законопроєкт спрямований на запровадження в Україні міжнародного автоматичного обміну інформацією про доходи, отримані через цифрові платформи. Він також має на меті гармонізацію національного податкового законодавства з правом ЄС, що сприятиме виконанню міжнародних зобов’язань України як країни-кандидата на членство в ЄС.
Народний депутат Ярослав Железняк опублікував порівняльну таблицю до законопроєкту, в якому зазначено, що оператор цифрової платформи є податковим агентом продавця щодо податку на доходи фізичних осіб.
Під оподаткування підпадають такі види діяльності:
- надання в оренду нерухомого майна, у тому числі житлової та нежитлової нерухомості, а також будь-якого іншого нерухомого майна та місць для паркування;
- особисті послуги;
- продаж товарів;
- надання в оренду транспортних засобів.
Для здійснення діяльності через онлайн-платформу та отримання відповідних доходів необхідно буде відкрити окремий рахунок. Згідно з текстом законопроєкту, контролюючі органи зможуть отримувати від банків інформацію щодо операцій за рахунками продавців таких платформ.
Неподання оператором платформ звіту про доходи підзвітних продавців тягне за собою накладення штрафу у 100 розмірів мінімальної заробітної плати.
Оподаткування доходів з онлайн-платформ
Раніше УНІАН писав про опублікований Міністерством фінансів законопроєктом щодо оподаткування доходів, отриманих на онлайн-платформах.
Згідно з законопроєктом, для фізичних осіб, які продають товари чи послуги через цифрові платформи, пропонується запровадити пільгове оподаткування у розмірі 5% та військовий збір (теж 5%).