Щонайменше 18 з 39 суден, внесених США до “чорного списку” у 2023 і 2024 роках, наразі регулярно перевозять нафту з російських портів.
Експорт російської нафти зростає вже другий тиждень поспіль. Ба більше, половина танкерів, які потрапили під санкції в попередні роки, тепер знову перевозить нафту з РФ, пише Bloomberg.
А в агентстві розповіли, що потоки сирої нафти з усіх російських портів за чотири тижні по 27 квітня зросли до 3,26 млн барелів на день. Це на 1% більше, ніж попереднього тижня.
Журналісти з’ясували, що зростання постачань із портів Балтійського і Тихоокеанського регіонів було переважно компенсовано зниженням потоків із Чорного моря та Арктики. В агентстві зазначили, що президент США Дональд Трамп поки що відмовляється запроваджувати додаткові санкції проти Москви, а кілька танкерів, які потрапили під санкції за експрезидента Джо Байдена, відновили перевезення російської нафти.
За даними агентства, щонайменше 18 із 39 суден, внесених США до “чорного списку” у 2023 і 2024 роках, наразі регулярно перевозять нафту з російських портів. Ще кілька суден перейшли на іранську та венесуельську торгівлю.
В агентстві поділилися, що за тиждень до 27 квітня танкери завантажили 23,72 млн барелів російської нафти. Цей обсяг збільшився порівняно з 23,45 млн барелів на 31 судні попереднього тижня.
Крім того, в агентстві підрахували, що в середньому за чотири тижні доходи Росії за період до 20 квітня практично не змінилися і становили близько 1,3 мільярда доларів на тиждень. Зазначається, що зростання обсягів експорту було компенсовано зниженням цін.
Валова вартість російського експорту також зростає другий тиждень поспіль, збільшившись приблизно на 50 мільйонів доларів, або на 4%, до 1,33 мільярда доларів за тиждень до 27 квітня, що відображає зростання як середніх тижневих цін, так і обсягів поставок.
Експортні ціни на російську нафту марки Urals з Балтики зросли приблизно на 0,90 долара за барель, тоді як вантажі, що завантажуються в Чорному морі, подорожчали приблизно на 0,80 долара за барель. Ціна на ключовий тихоокеанський сорт ESPO зросла приблизно на 1,50 долара. Ціни з поставкою в Індію зросли приблизно на 0,40 долара.
За даними агентства, за чотири тижні до 27 квітня поставки нафти російським клієнтам в Азії, включно з тими, які не вказують кінцевого пункту призначення, зросли до 2,95 млн барелів на день.
Експорт російської нафти – інші новини
Раніше в Bloomberg повідомляли, що у квітні експорт нафти з Росії зріс уперше за чотири тижні. Постачання з Козьміно і Приморська досягли багатотижневих максимумів.
Крім того, в агентстві повідомляли, що поставки російської нафти в Індію у квітні досягнуть дворічного максимуму. Аналітик зазначив, що російський Urals торгується з “вигідними знижками” порівняно з нафтою із Західної Африки та Близького Сходу.