Експерти сподіваються на “промислове відродження” зони відчуження.
Україна буде впроваджувати у зоні відчуження “зелену” енергетику. Про деталі амбітного плану в інтерв’ю агенції УНІАН розповів голова Державного агентства України з управління зоною відчуження (ДАЗВ) Григорій Іщенко.
Фахівець нагадав, що нещодавно міністр захисту довкілля та природних ресурсів Світлана Гринчук відкрила в Чорнобилі сонячну електростанцію потужністю 762 кіловати. Її побудували за іспанські кошти.
“І це не перша така станція. Вже успішно працює станція Solar на самій ЧАЕС на 1 мегават”, – заявив Іщенко.
Ці об’єкти генерують 1,7 мегавати енергії. Зараз готується ще один, потужність якого буде складати 2 мегавати.
“Є ще перспективні майданчики по вітру. Пропрацьовуємо також питання розміщення малих модульних реакторів спільно з НАЕК “Енергоатом”, – говорить голова ДАЗВ.
За словами фахівця, загалом є можливість збільшення генерації до 2 гігаватів.
“ЧАЕС до аварії, якщо правильно пам’ятаю, генерувала до 3-х гігават”, – додав Іщенко.
Чорнобильська АЕС – головні новини
26 квітня виповнилося 39 років від дня Чорнобильської катастрофи, яка стала наймасштабнішою техногенною катастрофою в історії людства. Її спричинили вибухи і подальше руйнування четвертого енергоблока ЧАЕС в ніч на 26 квітня 1986 року. В результаті в довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин.
Нагадаємо, в лютому РФ атакувала укриття над зруйнованим 4-м енергоблоком ЧАЕС. Для удару росіяни використали БпЛА із фугасною бойовою частиною.
В результаті атаки на Чорнобильській АЕС виникла пожежа – втім, як повідомляли фахівці, радіаційна ситуація на об’єкті залишалася під контролем.