Водночас Японія працює над укладенням угоди зі США щодо мит.
У виданні нагадали, що як і багато інших країн Японія намагається отримати постійне полегшення від мит президента США Дональда Трампа. Зокрема чиновники заявили анонімно для Bloomberg, що Японія хоче укласти угоду до того, як закінчиться 90-денний термін дії мит. Один з посадовців також сказав, що Японія сподівається укласти угоду до саміту “Великої сімки”, який відбудеться в червні.
Однак офіційні особи зазначили, що Японія не хоче бути втягнутою в будь-які дії США, які будуть спрямовані на торговий тиск на Китай. У Bloomberg підкреслили, що Пекін є найбільшим торговельним партнером Токіо та важливим джерелом товарів й сировини.
“Хоча США не зверталися до Японії з конкретними вимогами щодо Китаю, Токіо віддаватиме пріоритет власним інтересам, якщо це станеться”, – додають японські чиновники.
Один з посадовців зауважив, що Японія не один раз давала зрозуміти Китаю, що вона не зовсім поділяє позицію США щодо експорту мікросхем та обмежень на напівпровідники.
Своєю чергою в той час, як Японія працює над укладанням угоди зі США, уряд Китаю застеріг країни від цього. За словами президента КНР Сі Цзіньпіна, він “рішуче виступає проти того, щоб будь-яка сторона укладала угоду за рахунок інтересів Китаю”.
“Ми повинні бути дуже обережними в питаннях економічної безпеки і ланцюжка постачань за участю Китаю”, – наголосила депутат від правлячої Ліберально-демократичної партії Японії і колишній міністр закордонних справ сказала Коно Таро в інтерв’ю Bloomberg TV.
Мита США та Китаю – останні новини
Нещодавно Reuters писав, що Китай готовий скасувати мита на деякі американські товари. Серед них можуть бути вакцини, хімікати та авіадвигуни, проте офіційного підтвердження достовірності цієї інформації немає.
Водночас CNN повідомляло, що президент США Дональд Трамп натякнув на зниження мит щодо Китаю. За його словами, мита суттєво знизяться, але не будутть нульовими.