Блок 6 травня планує оприлюднити свій план відмови від закупівель енергоресурсів з РФ.
Зазначається, блок із 27 країн планує оприлюднити свій план відмови від закупівель енергоресурсів у РФ 6 травня.
Кошта запевнив, що залежність ЄС від російського газу скоротилася приблизно на 19% у порівнянні з понад 40% до війни, і блок продовжить скорочувати російський імпорт.
“Це створює на ринку можливість для імпорту від інших постачальників, зокрема зі Сполучених Штатів”, – наголосив він.
Видання нагадало, що президент США Дональд Трамп неодноразово закликав Європу купувати більше американських енергоносіїв, якщо блок хоче уникнути мит, і саме зараз ЄС працює над можливою угодою зі США для вирішення торгового конфлікту.
Зараз США є третім за величиною постачальником газу в ЄС.
Як підкреслює видання, у той час як торгові переговори між США та ЄС веде Європейська комісія, рішення про нові контракти на закупівлю СПГ можуть приймати компанії, і це залежить від їхнього бачення ринку та цін. За словами Кошти, багато хто має довгострокові контракти з Росією.
“Політичний сигнал, який дає комісія, полягає в тому, що є вагомі причини для європейських компаній знаходити хороші ціни в США. Є чудова можливість збільшити імпорт СПГ із США”, – наголосив Кошта.
Дорожня карта, над якою працює ЄС, має на меті запропонувати європейським компаніям інструменти для розірвання довгострокових контрактів з Росією.
Bloomberg підкреслив, що хоч санкції на імпорт російського газу теоретично були б найсильнішим юридичним інструментом для покупців ЄС, щоб оголосити про форс-мажор і припинити закупівлі, ЄС досі не пропонував цей захід, оскільки він не отримав би необхідної одностайної підтримки на тлі протидії з боку Угорщини та Словаччини.
Переговори щодо нових мит між США і ЄС
Як повідомляв раніше УНІАН, у понеділок, 14 квітня, ЄС і США провели переговори щодо мит. За даними джерел видання Bloomberg, представники США зазначили, що 20% “взаємних” мит, які були знижені до 10% на 90 днів, а також інші мита, зокрема на автомобілі та метали, не будуть повністю скасовані.
Також стало відомо, що у ЄС готують контрзаходи, якщо не вдасться домовитися зі США щодо мит. За словами джерел у Євросоюзі, заходи у відповідь буде вжито як стримувальний чинник і тільки в тому разі, якщо переговори з США, які ввели нові мита на товари з ЄС, не дадуть задовільного результату. “Обмеження експорту – один із кількох варіантів, які розглядає ЄС”, – цитує Bloomberg одне із джерел.