ЄС не збирається продовжувати “торговий безвіз” з Україною, – ЗМІ

ЄС не збирається продовжувати “торговий безвіз” з Україною, – ЗМІ

ЄС не збирається продовжувати "торговий безвіз" з Україною, - ЗМІ

Європейський Союз не запроваджуватиме нових торговельних преференцій для України одразу після завершення дії “торгового безвізу” 5 червня 2025 року. Проте пізніше буде внесено зміни до умов зони вільної торгівлі, затвердженої в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Про це пише “Європейська правда” з посиланням на європейського чиновника, знайомого з ходом переговорів.

За словами джерела, після 5 червня 2025 року, коли буде завершено “торговий безвіз”, умови торгівлі повернуться до довоєнних. Він запевнив, що потім ЄС разом з українською стороною запропонує деякі сприятливі для Києва зміни.

“Починаючи з 6 червня, автономні торговельні заходи – торговельні преференції для України, запроваджені ЄС після початку повномасштабної агресії РФ, закінчаться. Умови повернуться до довоєнних. Закінчаться як торговельні преференції, так і обмежувальні заходи, які зараз встановлені проти низки товарних найменувань, таких як м’ясо курки, яйця, мед тощо”, – розповів журналістам чиновник.

Джерело додало, що також обговорюється ідея залишити торговельні преференції для деяких найменувань українського експорту в ЄС. Серед них розглядається сталь.

“Далі ЄС продовжить дискусії щодо внесення змін до статті 29 Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, щоб розробити максимально вигідні для обох сторін умови торгівлі та підтримати економіку України, яка потерпає від війни”, – заявив чиновник у розмові з журналістами.

“Торговий безвіз” між ЄС та Україною – що відомо

Нагадаємо, що 2024 року представники держав-членів Євросоюзу підтвердили попередню угоду, досягнуту головуванням Ради та представниками Європейського парламенту, щодо продовження призупинення призупинення імпортних мит і квот на український експорт до ЄС.

Зазначалося, що ЄС вирішив посилити захист чутливої сільськогосподарської продукції шляхом посилення захисних заходів, які передбачають врахування будь-якого несприятливого впливу на ринок однієї або декількох держав-членів.

Коментарі

Поки що немає коментарів. Чому б вам не розпочати обговорення?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *