Віцемер Енергодару розповів, як зараз працює окупована Запорізька АЕС

Віцемер Енергодару розповів, як зараз працює окупована Запорізька АЕС

Віцемер Енергодару розповів, як зараз працює окупована Запорізька АЕС

Через теракт на дамбі Каховської ГЕС, який стався влітку 2023 року, почалися проблеми з водопостачанням на найбільшій в Європі атомній електростанції. Як розповів УНІАН перший заступник міського голови окупованого Енергодара Іван Самойдюк, катастрофа, яку спричинив теракт на дамбі, позначився на роботі ЗАЕС.

За його словами, водосховище – ключове джерело води, яка необхідна для функціонування станції, а за нинішніх умов блоки працювати не можуть.

“За оцінкою фахівців компанії “Енергоатом”, наразі немає можливості забезпечити станцію достатніми обсягами води для її безпечної експлуатації. Тобто, АЕС не видає електроенергію, зберігає режим “холодного зупину”. Але ми маємо розуміти, що там – ядерне паливо, блоки мають свої режими безпеки”, – сказав Самойдюк.

Він зазначив, що системи безпеки потребують регулярного обслуговування, незалежно від того, чи генерується електроенергія. Однак регламентні роботи з безпеки вже три роки не проводяться.

Щодо ситуації з водопостачанням в самому Енергодарі, місто завжди отримувало воду не з водосховища, а зі свердловин. Раніше, як підкресли віцемер, вона була настільки чистою, що її можна було вживати просто з-під крана. Нині ж вода подається, але її якість значно погіршилася – настільки, що навіть миття рук може бути небезпечним. Проблема полягає у тому, що окупаційна влада не займається обслуговуванням міської інфраструктури.

Як пояснив Самойдюк, для забезпечення належної якості води необхідно здійснювати спеціальні технологічні процеси очищення, адже у місцевих ґрунтах міститься марганець. Його надмірне накопичення в організмі може негативно впливати на нервову та серцево-судинну системи, викликати алергічні реакції та інші проблеми.

Крім водопостачання, в Енергодарі є труднощі з електроенергією, гаряча вода відсутня, а опалення працює лише на мінімальному рівні, підтримуючи температуру близько 10 градусів. Медична сфера також у критичному стані – для нормальної роботи лікарень необхідна достатня кількість кваліфікованих спеціалістів, яких у місті просто немає. Наразі медичну допомогу надають здебільшого тимчасові “відряджені” лікарі.

“Зараз в місті немає фахівців, спроможних працювати, проводити діагностику. Загалом не вистачає лікарів – “десантом”, який приїздить на декілька місяців у вигляді штрафного батальйону з Бурятії або ще звідкись, більш-менш серйозні проблеми не розв’язати. Тому хворим доводиться виїжджати у Мелітополь, Сімферополь, або навіть Москву”, – наголосив Самойдюк.

Росія окупувала Запорізьку АЕС – головні новини

Запорізька АЕС разом з містом Енергодар була захоплена російськими окупантами на початку березня 2022 року та все ще перебуває під їх контролем. Водночас самі загарбники неодноразово завдавали ударів по ядерному об’єкту та звинувачували в цьому Україну. Нещодавно стало відомо, що росіяни пошкодили резервуар дизельного палива на ЗАЕС. Як вважає співзасновниця ГО “Антикризовий експертний ядерний центр України” Ольга Кошарна, це може бути підготовкою до підключення АЕС до енергосистеми Росії.

Як писав УНІАН, у ніч на 6 червня 2023 року російські окупанти підірвали греблю Каховської ГЕС, що спричинило масштабну екологічну катастрофу. Зокрема, було знищено унікальні заповідні землі разом з безліччю тварин і птахів, у Чорне море увірвався токсичний потік з тисячами тонн хімікатів, каналізаційних відходів, трупів тварин, дерев, отруйних мулових відкладень тощо. У Дніпрі та Дніпро-Бузькому лимані було виявилено хром.

Коментарі

Поки що немає коментарів. Чому б вам не розпочати обговорення?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *