Радник Трампа Волц наполягає, аби Україна підписала зі США угоду про корисні копалини

Радник Трампа Волц наполягає, аби Україна підписала зі США угоду про корисні копалини

Радник Трампа Волц наполягає, аби Україна підписала зі США угоду про корисні копалини Радник президента США Дональда Трампа з питань національної безпеки Майк Волц

Радник президента США з національної безпеки Майк Волц закликав Україна підписати зі Штатами угоду про корисні копалини, передає «Європейська правда».

В етері каналу Fox News Волц розповів про марне очікування у Білому домі через те, що Київ відкинув «справді історичну можливість мати США як співінвестора в українську економіку, її ресурси і справжнього партнера у майбутньому України у спосіб, який став би найкращою гарантією безпеки з тих, які вони хочуть».

Підтримайте LB.UA – ми працюємо для вас

Також радник Трампа поскаржився на даремні сподівання щодо підписання угоди віцепрезидента Джей Ді Венса у Мюнхені і міністра фінансів Скотта Бессента, котрий приїздив до Києва.

«Враховуючи те, що Америка зробила для України, їм потрібно збавити тон, уважно подивитися і підписати цю угоду… Ми зробили багато для безпеки України, і те, що ми хочемо змінити природу нашої допомоги, не може когось ображати. Президент готовий підвести цю війну до кінця», – сказав Волц.

Також радник Трапа заперечив, що Штати не проводили консультації з Україною і союзниками.

«У дипломатії для цього є термін. Він називається “човникова дипломатія”, тому що запрошення всіх за стіл переговорів одночасно не спрацьовувало в минулому… Тож ми залучили одну сторону, ми залучили іншу сторону, а потім ми будемо мати процес, що рухається вперед під керівництвом і лідерством президента Трампа», – сказав Волц.

  • Цього місяця Україні відвідав глава Мінфіну США Скотт Бессент і привіз чернетку угоди щодо рідкісноземельних металів. Штати хотіли отримати у власність 50% сировини як компенсацію за допомогу у війні. Володимир Зеленський не погодився йти на такий крок і угоду не підписав.
  • Опісля документ доопрацювали і передали американцям на Мюнхенській безпековій конференції. 
  • Згодом Зеленський розповів, що американські пропозиції стосовно доступу до українських цінних корисних копалин були чіткими лише в одному – в отриманні половини українських ресурсів, які перерахували в документі. Натомість нічого не йшлося про гарантії безпеки.

По материалам: lb.ua