Рада не набрала голосів за націоналізацію Альфа-Банку російського олігарха Фрідмана

Рада не набрала голосів за націоналізацію Альфа-Банку російського олігарха Фрідмана

У Верховній Раді не вистачило голосів за ухвалення в цілому законопроєкту про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення процедури виведення з ринку банку в умовах воєнного стану № 9107-1.

Ухвалення цього документу дозволило би націоналізувати банки підсанкційних власників, зокрема Альфа-Банку, власником якого є російський олігарх Михайло Фрідман. За законопроєкт проголосували 212 депутатів при 226 мінімально необхідних, повідомив нардеп Ярослав Железняк.

Рада не набрала голосів за націоналізацію Альфа-Банку російського олігарха Фрідмана

Тепер законопроєкт відправили на повторне друге читання. 

Нагадаємо, журналісти програми “Схеми” зʼясували, що російський бізнес олігарха РФ Михайла Фрідмана співпрацює з військовими і силовиками Росії, які воюють проти України, забезпечує окупанті військовою формою, харчуванням, а також організовує акції на підтримку загарбників. 

Українські активи Фрідмана в Альфа-Банку на 12 млрд гривень заарештовані, як і його активи “Моршинської”. 

Законопроєкт про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення процедури виведення з ринку банку в умовах воєнного стану було подано 30 березня 2023 року, а 11 квітня його ухвалили в першому читанні.

У пояснювальній записці до документу, серед іншого, зазначали, що уразі прийняття законопроєкту Національний банк України матиме ефективний механізм впливу на підсанкційних осіб, що є власниками істотної участі у банку та які, з огляду на застосування до них санкцій, не відповідатимуть вимогам НБУ, зокрема щодо ділової репутації. Застосовані санкції ставлять під сумнів платоспроможність підсанкційних осіб і можливість виконання ними грошових зобов’язань, що в подальшому може призвести до невідповідності майнового стану вимогам закону щодо підтримки належного рівня капіталу банку. Тож Національний банк України матиме можливість відмовляти в допуску підсанкційних осіб до володіння істотною участю в банках України.

По материалам: lb.ua