Щомісяця Україна витрачає на сектор безпеки та оборони річний довоєнний бюджет

Щомісяця Україна витрачає на сектор безпеки та оборони річний довоєнний бюджет

Щомісяця Україна витрачає на сектор безпеки та оборони річний довоєнний бюджет

Павло Фролов

Фракція «Слуга народу» провела відеоконференцію з Мінфіном щодо економічної ситуації в країні.

Ситуація з державними фінансами в країні складна, але контрольована – такий результат відеоконференції фракції із Міністром фінансів Сергієм Марченком.

Про це у ТГ написав народний депутат фракції «Слуга народу» Павло Фролов.

«Важливі ремарки на полях цієї зустрічі: доходи держбюджету впали на половину, а видатки виросли в рази, проте захищені видатки фінансуються, а кожен місяць ми витрачаємо на сектор безпеки та оборони річний довоєнний бюджет в обсязі $5-7 млрд», – написав він.

Він наголосив, що в Уряді є розуміння «як закривати бюджет у квітні і є напрацювання по травню, до 90% часу витрачається на перемовини із міжнародними партнерами.

По головних розпорядникам бюджетних коштів було скорочення видатків в середньому на 10%, було секвестровано усі видатки розвитку, а потім і частково поточні видатки, близько 180 млрд грн вже було спрямовано у Резервний фонд держбюджету», – додав він.

Він також наголосив на важливості військових облігацій. Нардеп нагадав, що на сайті Мінфіну є перелік банків, що проводять їх продаж із можливістю реалізації навіть 1 облігації за 1000 грн.

«Україні зараз не вигідно зараз ініціювати переговори про списання (реструктуризацію) зовнішнього боргу перед міжнародними кредиторами, адже у ці важкі місяці війни ми залучаємо набагато більше коштів, ніж сплачуємо боргів. Також ведеться велика робота по замороженим на Заході коштам/майну РФ, в окремих «англосакських» країнах для спрямування їх на компенсації Україні».

Він також підкреслив, що високі премії, які виписують собі керівники окремих органів місцевого самоврядування, є недоречними в умовах воєнного стану.

«А тому є законодавчі ініціативи для припинення такої практики та обов’язкового погодження таких дій із військовими адміністраціями».

Нагадаємо, що Національний банк України дозволив банкам продавати населенню готівкову іноземну валюту з 14 квітня.

По материалам: lb.ua