За його словами, Фонд буде наповнюватися внесками США та України, а його прибутки будуть реінвестуватись виключно в нашу країну.
Український уряд ухвалив рішення необхідні для підписання угоди між Україною та США про створення Інвестиційного фонду відбудови. Про це повідомив премʼєр-міністр Денис Шмигаль.
Він представив пʼять ключових принципів:
- Рівноправність – Фонд створюється на засадах 50/50 й обидві сторони мають рівне право голосу.
- Збереження контролю – Україна зберігатиме повний контроль над надрами, інфраструктурою та природними ресурсами.
- Нові інвестиції, а не борги – жодних боргових зобов’язань угода не передбачає.
- Гарантовані інвестори та покупці – Фонд інвестуватиме в проєкти та буде гарантувати комерційні закупівлі продукції на умовах “бери або плати”.
- Узгодженість з євроінтеграційним курсом – угода не становитиме перепони для набуття Україною членства в ЄС.
За його словами, Фонд буде наповнюватися внесками США та України, а його прибутки будуть реінвестуватись виключно в нашу країну.
“Завдяки цій угоді зможемо залучити значні ресурси для відбудови, розпочати економічне зростання, отримати новітні технології від партнерів та стратегічного інвестора в особі США”, – додав Шмигаль.
Угода про корисні копалини
У середу агентства Bloomberg і Reuters, посилаючись на свої джерела, повідомили, що угода про надра може бути підписана вже в середу після довгих узгоджень та протиріч у підходах Києва та Вашингтона.
Згодом міністр фінансів США Скотт Бессент у середу заявив, що Україна “в останній момент” попросила внести зміни до вже погоджених документів. В Україні його слова спростували.