Коли в Україні ціни на овочі почнуть знижуватися: прогноз економіста

Коли в Україні ціни на овочі почнуть знижуватися: прогноз економіста

Коли в Україні ціни на овочі почнуть знижуватися: прогноз економіста

Ціни на овочі борщового набору триматимуться доволі високі до початку поставок із відкритого ґрунту місцевих овочів нового врожаю. Здешевлення українцям варто очікувати наприкінці травня – на початку червня.

“Така ситуація триватиме до того моменту, поки не почнуться перші поставки з відкритого ґрунту з нашої території овочів нинішнього врожаю. Як правило, це кінець травня – початок червня. Тоді ціни починають істотно знижуватися”, – розповів виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин в ефірі “Громадського радіо”.

За його словами, підвищення цін на овочі сезонне, тому що закінчуються залишки врожаю 2024 року, який був дуже слабкий, а попит залишався більш-менш стійкий. Водночас він вказав, що ціна зростає саме на дешевий сегмент продуктів.

“Ціна – це співвідношення попиту і пропозиції. Попит формується специфічним чином. У нас завжди середній клас сидів у дорогому сегменті продуктів харчування. Є такі дослідження, які кажуть, що чим ми багатші, тим більше їмо м’яса і молокопродуктів, чим бідніші, тим більше їмо хліба і картоплі. У зв’язку з падінням реальних доходів населення, середній клас, який не економив на продуктах і сидів у дорожчому сегменті, починає переходити в дешевий сегмент продуктів. Овочі, хліб, макарони, крупи. У тому сегменті і так були присутні малозабезпечені верстви населення. У нас виявляється ситуація, коли середній клас разом із малозабезпеченими верствами населення створює додатковий попит на дешевий сегмент”, – підсумував експерт.

Ціни на овочі в Україні – останні новини

Підвищений попит на буряк призвів до підвищення цін на 20-25%, через що овоч продавався вдвічі дорожче, ніж рік тому. При цьому почала дорожчати ріпчаста цибуля.

Тепла погода, що встановилася, помітно прискорила дозрівання місцевих огірків, у результаті ціни знижувалися.

Коментарі

Поки що немає коментарів. Чому б вам не розпочати обговорення?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *