“Зробіть глибокий вдих”: США застерегли інші країни від відповіді на мита Трампа

“Зробіть глибокий вдих”: США застерегли інші країни від відповіді на мита Трампа

"Зробіть глибокий вдих": США застерегли інші країни від відповіді на мита Трампа

Міністр фінансів США Скотт Бессент застеріг інші країни від вжиття негайних заходів у відповідь на запроваджені президентом США Дональдом Трампом нові мита.

“Влаштуйтеся зручніше, зробіть глибокий вдих, не вживайте негайних заходів у відповідь”, – заявив він в інтерв’ю Кейтлан Коллінз із CNN.

Він закликав почекати і “подивитися, до чого це призведе”, оскільки, якщо буде вжито заходів у відповідь, це призведе до ескалації торговельної війни, в якій, за його словами, США матимуть перевагу.

“Торгова війна залежить від країни. Але пам’ятайте, що історія торгівлі така, що ми – країна з дефіцитом. У країни з дефіцитом є перевага. Вони – країни з профіцитом. Традиційно країни з профіцитом завжди програють у будь-якій торговельній ескалації”, – сказав Бессент.

Бессент попередив інші країни, що “робити що-небудь необдумано було б нерозумно”.

Він також припустив, що мита можуть бути не постійними, і, на його думку, адміністрація Трампа “зачекає і подивиться, як усе розвиватиметься”.

Раніше Європейський союз, Китай, Японія, Південна Корея, Колумбія та Мексика заявили, що відреагують на торговельні дії Трампа, а голова Комітету з міжнародної торгівлі Європейського парламенту Бернд Ланге назвав нові мита США “необґрунтованими, незаконними та непропорційними”.

Нові мита Трампа – що відомо

Трамп оголосив про введення безпрецедентних мит на товари з інших країн. Так, запроваджено мита в розмірі 25% на всі автомобілі іноземного виробництва та запчастини, які імпортуватимуться до Штатів. Мита на авто почнуть діяти вже з 3 квітня, а на запчастини – трохи пізніше.

Мита на товари з Китаю становитимуть 34%, з країн ЄС – 20%, зі Швейцарії – 31%. Мінімальні мита для інших країн від США становитимуть 10, у цьому списку є також Україна.

Коментарі

Поки що немає коментарів. Чому б вам не розпочати обговорення?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *