В Україні відкриватиметься більше АЗС для продажу пального, якого доставляють вдосталь, – Шурма

В Україні відкриватиметься більше АЗС для продажу пального, якого доставляють вдосталь, – Шурма

В Україні відкриватиметься більше АЗС для продажу пального, якого доставляють вдосталь, - Шурма

Заступник керівника Офісу Президента України Ростислав Шурма

Дедалі більше АЗС будуть відкриватися й реалізовувати пальне, адже в Україну сьогодні доправляють достатньо бензину й дизеля, щоб задовольняти щоденну потребу громадян.

Про це на брифінгу повідомив заступник керівника Офісу Президента України Ростислав Шурма.

В Україні відкриватиметься більше АЗС для продажу пального, якого доставляють вдосталь, - Шурма

“Я прошу всіх громадян України зберігати спокій для того, щоб ми могли наситити всі заправки пальним, створити відповідний запас і бути більш захищеними від дій ворога”, – наголосив Шурма.

Заступник керівника ОПУ додав, що в державі створять додатковий стратегічний запас пального, який буде неможливо розбомбити та знищити. Він забезпечить наявність нафтопродуктів на місяці вперед.

“Фактично нам доводиться з нуля вибудовувати інфраструктуру постачання нафтопродуктів через наші західні кордони, від наших західних партнерів”, – розповів Шурма.

Змова, фатальність чи недолугість. Чому зник бензин, чи буде і за якою ціною?

Він нагадав, що загарбники цілеспрямовано з першого дня вторгнення в Україну знищують вітчизняну паливну інфраструктуру. Це розбомблений Кременчуцький НПЗ (найбільший виробник нафтопродуктів), а також десятки нафтобаз. Також зупинено постачання з Мозирського НПЗ і перекрите Чорне море, яке було значним каналом постачання дизеля та бензину.

Ростислав Шурма повідомив, що в мирний час українці використовували щомісяця близько 1 млн т дизеля, бензину та скрапленого газу. При нинішній складній ситуації наявна залізнична інфраструктура та рухомий склад у Східній Європі поки не здатні логістично впоратися із завезенням такого обсягу нафтопродуктів.

“Обсяги імпорту збільшені у понад п’ять разів у порівнянні з тим, що було ще півтора місяця тому. На сьогодні обсяги імпорту фактично відповідають темпам щоденного споживання бензину та дизеля на заправках”, – додав Шурма.

Нагадаємо, наприкінці квітня Президент Володимир Зеленський заявив, що проблему дефіциту пального уряд вирішить упродовж одного-двох тижнів. 

Україна планує втричі збільшити транзит пального через Польщу.

По материалам: lb.ua