Катар погрожував припинити постачання СПГ до ЄС через один суперечливий закон, – Reuters

Катар погрожував припинити постачання СПГ до ЄС через один суперечливий закон, – Reuters

Катар погрожував припинити постачання СПГ до ЄС через один суперечливий закон, - Reuters

Відомо, що Катар є третім за величиною експортером скрапленого природного газу (СПГ) у світі після США та Австралії. З початку вторгнення РФ в Україну Катар постачає від 12% до 15% СПГ до Європи. 

Зокрема у листі до уряду Бельгії 21 травня міністр енергетики Катару Саад аль-Каабі наголосив, що країна реагує на директиву ЄС про належну ретельність у сфері корпоративної стійкості (CSDDD), яка вимагає від великих компаній, що працюють в ЄС, знаходити та усувати проблеми з правами людини та екологічні проблеми у своїх ланцюгах постачання. 

“Простіше кажучи, якщо до CSDDD не будуть внесені подальші зміни, Держава Катар і QatarEnergy не матимуть іншого вибору, як серйозно розглянути альтернативні ринки за межами ЄС для нашого СПГ та інших продуктів, які пропонують більш стабільне і сприятливе бізнес-середовище”, – йдеться в листі.

Водночас представник бельгійського представництва в ЄС відмовився коментувати лист, про який вперше написала німецька газета Welt am Sonntag.

Представник Європейської комісії повідомив, що орган також отримав лист від Катару та наголосив, що законодавці та країни ЄС зараз ведуть перемовини щодо змін до CSDDDD.

“Тепер вони повинні провести переговори та прийняти суттєві зміни щодо спрощення, запропоновані комісією”, – підкреслив представник.

У Reuters нагадали, що Брюссель запропонував зміни до CSDDD на початку цього року, аби зменшити вимогли, а саме відкласти його запуск на рік, до середини 2028 року та обмежити перевірки, які компанії мають проводити у своїх ланцюгах постачання. Однак компанії, які не дотримуються вимог, можуть бути оштрафовані на суму до 5% від глобального обороту. Своєю чергою у Катарі заявили, що таких змін ЄС недостатньо.

Також Саад аль-Каабі у листі зазначив, що Катар дуже стурбований вимогою CSDDD щодо розробки компаніями плану переходу до боротьби зі зміною клімату, який спрямований на запобігання глобальному потеплінню понад 1,5 градуса Цельсія – мети Паризької угоди.

“Ні держава Катар, ні QatarEnergy не мають планів щодо досягнення нульового рівня викидів у найближчому майбутньому”, – йдеться в листі.

Крім того, в ньому додали, що CSDDD підриває право країн встановлювати власні національні внески для досягнення цілей Паризької угоди.

У додатку до листа, який отримав Reuters, Катар запропонував вилучити розділ CSDDD, що має вимогу стосовно планів переходу до кліматичної нейтральності. 

Енергетика у світі – останні новини

Раніше видання Reuters писало, що у ЄС можуть швидше розпрощатися з російським газом. Зокрема Європарламент розглядає пропозиції щодо прискорення відмови ЄС від російського газу на один рік – до січня 2027 року. Напередодні повідомлялось, що країни ЄС планували повністю відмовитися від імпорту російського газу до 1 січня 2028 року, однак тепер плани можуть змінитися.

Також повідомлялося, що у сусідній до України країні відкрили одне з найпотужніших родовищ нафти та газу у Європі. Таке відкриття відбулося у Польщі. Родовище має запаси нафти та газу на свердловині Wolin East 1 у приблизно 22 мільйони тонн “чорного золота” та 5 мільярдів кубометрів природного газу. 

Коментарі

Поки що немає коментарів. Чому б вам не розпочати обговорення?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *