Хедж-фонди та інші фінансові спекулянти винні у 80% зростанні цін на каву, яке створило «неймовірну» волатильність і невизначеність на ринку, заявив під час Вімблдонського тенісного турніру голова ради директорів Lavazza Group Джузеппе Лавацца. Його слова цитує Financial Times.
Деталі
Лавацца розкритикував «великі інвестиційні фонди», які довели ціни до рівнів, «цілком неприйнятних для галузі та навіть для споживачів».
Лондонські ф'ючерси на робусту, які є глобальним бенчмарком, злетіли до рекордного максимуму — понад $5700 за тонну у січні. З того часу ціни знизилися в надії на поліпшення врожаю до приблизно $3500 за тонну цього тижня, але, як і раніше, залишаються значно вищими за історичний середній рівень у $1700.
«За останні чотири роки, коли ціни на каву так сильно зросли, і на 80% — це спекуляції хедж-фондів», — обурюється Лавацца. Хоча такі чинники, як погані врожаї, зробили свій внесок, саме хедж-фонди зіграли свою роль.
«Кава — великий ринок, але ф'ючерсний ринок — маленький. Тому навіть із невеликою сумою можна створити цунамі», — зазначив він. Волатильність та невизначеність, які вони привнесли на ринок, «справді неймовірні для обжарювачів, трейдерів і навіть виробників».
Споживання кави впало на 3,5% за останні два роки через високі ціни. Компанія Лавацца була змушена різко збільшити оборотний капітал, витративши 1,6 млрд євро на купівлю кави минулого року проти 600 млн євро у 2018 році.
Крім того, Лавацца заявив, що плани Трампа щодо запровадження тарифів на товари ЄС «у межах норми», але попередив, що врегулювання тарифів між США та країнами-виробниками кави, такими як Бразилія та В'єтнам, буде складнішим та призведе до зростання цін для американських споживачів.