В Україні стрімко зростають ціни на вершкове масло: скільки коштує популярний продукт

В Україні стрімко зростають ціни на вершкове масло: скільки коштує популярний продукт

В Україні стрімко зростають ціни на вершкове масло: скільки коштує популярний продукт

В Україні суттєво зросли ціни на вершкове масло. Про це у своєму аналітичному огляді повідомляє “‎Асоціація виробників молока”‎.

Так, вершкове масло “Люстдорф” жирністю 72,5% в 180-грамовій упаковці коштує 650,67 гривні за кілограм. Це на 232,98 гривні (+56%) більше, ніж у минулому році і на 77,03 гривні (+13%) більше, якщо порівнювати із попереднім місяцем.

Загалом вершкове масло жирністю від 72,5% до 73% українського виробництва обійдеться в середньому у 584,82 гривні за кілограм. Це на 162,63 гривні (+39%) більше, ніж рік тому, і на 11,18 гривні (+1,9%) більше, ніж у попередньому місяці. 

Якщо казати про українські бренди, то найвищий цінник в 200-грамовій упаковці можна бачити у масла “‎Глобино Селянське солодковершкове” жирністю 73%. Воно коштує 593 гривні за кілограм. 

Імпортне масло “‎Президент”‎ в 200-грамовій упаковці коштує 989 гривень за кілограм – це майже на 70% дорожче, ніж продукція вітчизняного виробництва.

“Масло дорожчає вслід за високими світовими цінами на біржові товари. Зокрема, ціна на масло в ЄС в травні трималася на рівні 7200-7400 євро за тонну, що майже рекордні показники, які не фіксувались із 2017-2018 років”, – говорить аналітик “‎Асоціації виробників молока”‎ Георгій Кухалейшвілі. 

Варто також додати, що за останній місяць в нашій країні знизилися ціни на молоко в плівці, кефір у тетрапаку та склі, кисломолочний сир та сир Сулугуні. 

За словами фахівців, скасування торговельних преференцій Євросоюзу може спричинити ще більше зниження цін у цих сегментах. На ціни будуть давити  надлишки молока-сировини та велика кількість нереалізованої продукції. 

Ціни на продукти в Україні – останні новини

Минулого тижня в Україні впали ціни на картоплю. Здешевлення популярного овочу пов’язують з тим, що збільшилась пропозиція картоплі нового врожаю з місцевих господарств. Фахівці наголошують, що уникнути різкого обвалу цін дозволив високий попит на цю продукцію.

Також варто нагадати, що у цьому місяці в нашій країні традиційно починається сезон консервації огірків. В “Українському клубі аграрного бізнесу” розповіли, чи вдасться українцям законсервувати огірки цього року і які ціни на огірки варто очікувати. 

Коментарі

Поки що немає коментарів. Чому б вам не розпочати обговорення?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *