Алмазодобувна компанія De Beers почала таємно реалізовувати необроблені алмази за значно зниженими цінами обмеженого кола клієнтів. Про це пише Bloomberg із посиланням на власні джерела.
► Читайте сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Що відомо
Зазвичай De Beers проводить 10 торгів щорічно в Ботсвані для 70 зареєстрованих покупців, де ціни не підлягають обговоренню. Такий крок є вкрай нетиповим для ринку і посилює напруженість у галузі, що вже перебуває в кризовому стані.
Чутки про такі продажі посилюють напруженість серед покупців De Beers, не допущених до спеціальних угод, від яких, як і раніше, очікується оплата за офіційним тарифом компанії.
Тіньові угоди демонструють дилему, з якою стикається De Beers: з одного боку — тиск з боку власника Anglo American, який хотів би збільшення продажів, з іншого — прагнення компанії підтримати глобальний ринок уникаючи повсюдного зниження цін.
Складнощів також додає тарифна політика, що проводиться нинішнім президентом США Дональдом Трампом. Майже 90% каменів проходять огранювання в Індії і лише потім доставляється в штати.
При цьому наприкінці грудня минулого року ЗМІ дізналися, що у компанії накопичилися запаси дорогоцінного каміння на суму близько $2 млрд. Причиною зростання запасів стали падіння попиту в Китаї, посилення конкуренції з боку штучних алмазів, а також пандемія COVID-19, під час якої кількість шлюбів знизилася, як і попит на обручки та весілля.
Все це призвело до скорочення видобутку алмазів компанією на 20%, а також відмовою від виробництва штучних алмазів.
Нагадаємо
Міжнародна корпорація De Beers займається видобутком, обробкою та продажем природних алмазів, а також виробництвом синтетичних алмазів для промислових цілей. Заснована в 1888 році в ПАР належить 85% в De Beers.
Вже через 14 днів ви дізнаєтесь, як ефективно управляти особистими фінансами, почати інвестувати та сформувати стійкі фінансові звички для безперервного нарощування вашого капіталу.